KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13609055
nr 1360 9055
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Blandteknik, Komposition, Gouache / papper. Signerad, daterad 1977. Bladets mått: 63x94,5
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 16 november 2020
kl 19:47:11
3.200 kr
Nils Kölare
Läs mer om Nils Kölare
Gouache